zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Nikolai Lugansky věnuje svůj klavírní recitál Rachmaninovovi

Nikolai Lugansky (Foto: Elizaveta Parfenova)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Nikolai Lugansky vystoupí v rámci komorního cyklu Pražských symfoniků Světová klavírní tvorba. Jeho klavírní recitál bude složen čistě z děl Sergeje Rachmaninova u příležitosti letošního výročí skladatele. Téměř vyprodaný koncert se uskuteční 25. března 2023 v 19:30 v Rudolfinu.

Klavírista Nikolai Lugansky je známý především svými interpretacemi Rachmaninova, Prokofjeva, Chopina a Debussyho. Za jejich nahrávky a umělecké zásluhy získal řadu ocenění. Právě proto byl přizván do letošní sezóny cyklu Světová klavírní tvorba Pražských symfoniků, aby u příležitosti výročí 150 let narození Sergeje Rachmaninova zahrál klavírní recitál věnovaný právě dílu tohoto pozdně romantického skladatele.
„Na programu budou slavná Preludia, kterých z celkových dvaceti čtyř zazní deset. Ty napsal ještě za doby svého pobývání v Rusku. Dalším opusem budou Études-Tableaux, což jsou vlastně etudy a obrazy zároveň, každá má svůj charakter a vyjadřuje určitý poetický obraz. Třetím cyklem budou Variace na Corelliho téma. Ten složil už za doby emigrace ve Švýcarsku a je tedy o poznání temnější. Všech dvacet variací je poměrně smutná hudba. Dá se říci, že Lugansky bude mapovat recitálem Rachmaninovo rané, střední i pozdní smutnější období tvorby,“ říká k programu recitálu dramaturg FOK Martin Rudovský.
Koncert se uskuteční 25. března 2023 v 19:30 v Rudolfinu. Poslední vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

21.3.2023 15:03:05 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

WILD! 2023

Články v rubrice - Koncerty

FOK představí romantický program pod vedením Darrella Anga

Darrell Anga

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede koncerty s díly francouzských skladatelů pod taktovkou Darrella Ang ...celý článekČasopis 23 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Frank Sinatra

Frank Sinatra (Tony Rome)

Tony Rome
Proč si špinit ruce, když to za pár dolarů může vyřídit Tony Rome! Frank Sinatra jako soukromý de celý článek

další články...