zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Album skečů legendární dvojice Lasica & Satinský

Lasica a Satinský - Nikto nie je za dverami

autor: Supraphon   

zvětšit obrázek

V druhé polovině devadesátých let inicioval Jan Kolář, tehdejší vedoucí redaktor Českého rozhlasu v redakci zábavy, cyklus humorných improvizací v duchu dávných předscén V+W s Milanem Lasicou a Júliem Satinským jako čirou improvizaci a nadsázku. Směsice rozmanitých témat jako například: Jak se chovat v erotickém salonu, Republikán versus monarchista, Manželství jako lidový zvyk, Nevýhody vysokého věku či Jak zacházet s kreditkou a jak s mobilem naznačuje ony odlehčené doteky lidského údělu, které jsou v podání legendární dvojice i po letech stále neobyčejně zábavné.

Lasica se Satinským nahrávali přímo z jedné vody načisto a celkem bylo natočeno šestatřicet dílů, z nichž jedenáct, pořízených v roce 2001, vydává nyní Supraphon ve spolupráci s Českým rozhlasem na CD-MP3 pod názvem Milan Lasica a Július Satinský – Škola života / Kurs pro začátečníky, starší a pokročilé. Každý výstup je doplněn písní, která s příběhem souvisí, přičemž Milan Lasica mnohé z nich sám nazpíval.
Dramaturg a spolupracovník produkce mluveného slova vydavatelství Supraphon Jan Kolář uvedl: „Album Škola života v délce přes osm hodin připomíná, jak byl humor Lasici se Satinským svébytný a vzácný. Vznikal totiž na vzájemném slyšení, intelektuální souhře, kdy jeden nápad podněcoval druhý. A jen stěží se dalo určit, kdo je nahrávač a kdo gagman. Obě tyto role se v nahrávkách pravidelně střídají a snad jenom rozdíl temperamentů občas prozradí, že Satinský je rodem vypravěč, a Lasica spíš lakonický komentátor.“
Milan Lasica a Július Satinský – Škola života / Kurs pro začátečníky, starší a pokročilé vychází u Supraphonu na CD-MP3 i v digitálních formátech.

www.supraphonline.cz

3.6.2024 19:06:06 Redakce | rubrika - CD boxy