zvláštní poděkování
Quantcom.cz

FOK představí romantický program pod vedením Darrella Anga

Darrell Anga

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede koncerty s díly francouzských skladatelů pod taktovkou Darrella Anga. Singapurského dirigenta čeká pražský debut. Zazní Debussyho Preludium k Faunovu odpoledni, Berliozova suita Romeo a Julie a violoncellový koncert Édouarda Lala, ve kterém se představí významný německý violoncellista Julian Steckel. Koncerty se uskuteční 7. a 8. června 2023 v 19:30 v Obecním domě.

Pražští symfonikové věnují své nadcházející abonentní koncerty romantickým skladatelům a romantickým tématům. V programu nazvaném Roméo et Juliette zazní stejnojmenná suita Hectora Berlioze a Preludium k Faunovu odpoledni Clauda Debussyho, stěžejní dílo, které položilo základy hudebního impresionismu.
Sólistou koncertů bude německý violoncellista Julian Steckel, který zahraje melancholický Koncert pro violoncello a orchestr francouzského skladatele Édouarda Lala, který se uvádí jen velmi ojediněle.

Koncerty bude řídit singapurský dirigent Darrell Ang, který se v Praze představí poprvé. Má velmi silný vztah k francouzské hudbě díky svým studiím v Evropě a bývalému působení jako šéfdirigent v Bretani. Do mezinárodního centra pozornosti se dostal v roce 2007, když získal všechny tři hlavní ceny na prestižní mezinárodní dirigentské soutěži v Besançonu: Velkou cenu, Cenu diváků a Cenu orchestru. Mezi další významné soutěže patří první cena na soutěži Antonia Pedrottiho v Trentu a na soutěži Artura Toscaniniho v Parmě. V současné době působí převážně v Asii, kde spolupracuje s orchestry jako Hong Kong Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo, NSO Taiwan nebo Singapore Symphony Orchestra.

„Miluji Shakespeara, už jako dítě i jako mladý dospělý jsem jím byl fascinován. Romeo a Julie je dílo, které všichni znají. A v Berliozově hudbě můžete slyšet všechno, jako byste četli Shakespearův text. Je to vskutku mistrovský kus. Dle mého názoru je to jedno z nejlepších děl, co kdy kdo napsal,“ říká k programu dirigent Darrell Ang.
Koncerty se uskuteční 7. a 8. června 2023 v 19:30 v Obecním domě. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

30.5.2023 18:05:19 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet aneb Hádala se duše s tělem (MdB)

Články v rubrice - Koncerty

Slavnostní koncert laureátů soutěže Broumovská klávesa

Laureáti soutěže Broumovská klávesa (Foto: Michal Sedláček)

V úterý 26. září od 19 hodin proběhne v Sukově síni pražského Rudolfina Slavnostní koncert laureátů Mezinárodn ...celý článek


Jaroslav Tůma zahájí cyklus varhanních recitálů

Jaroslav Tůma

Řadu dopoledních varhanních recitálů FOK v Obecním domě zahájí v sobotu 23. září v 11 hodin významný český kon ...celý článekČasopis 39 - sekce

HUDBA

Precedens vydává svůj debut

Přebal alba

Kapela Precedens, známá svým inovativním zvukem a silným vokálem, přináší fanouškům nostalgickou vzpomínku na celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Casey Affleck v oscarové roli

Místo u moře

Místo u moře
Žádná vina není zapomenuta, pokud o ní ví svědomí. Casey Affleck v oscarové roli bezútěšného s celý článek

další články...